Lokalne społeczności

W dzisiejszych zapracowanych i zabieganych czasach, bardzo trudno jest znaleźć wspólnoty na wzór dawnych czasów, być częścią międzypokoleniowych społeczności, tworzyć tak głębokie a bardzo potrzebne relacje. Często nie starcza nam czasu, siły, pomysłu na znalezienie odskoczni do pracy i obowiązków. Coraz częściej podejmujemy pracę lub naukę poza miejscem rodzinnym, zmieniamy pracę i przeprowadzamy się do zupełnie nowego miejsca. Utrudnia to nawiązanie bezpośredniego kontaktu z sąsiadami, coraz częściej nawet nie znamy ludźmi, którzy mieszkają blisko nas.

Rozwój technologii ułatwia utrzymywanie kontaktów z innymi, nawet tymi, którzy przebywają setki kilometrów od nas. Ale żadne media społecznościowe nie zastąpią kontaktów osobistych i nie pomogą tworzyć ani utrzymywać głębokich relacji między ludźmi. Te internetowe znajomości są często powierzchowne, są jedynie namiastka prawdziwej głebokiej więzi społecznej. To bycie ze sobą, kontakt wzrokowy, możliwość przytulenia, odczytania mowy ciała i tonu głosu powoduje zacieśnianie więzów.

Dajemy okazje do bycia razem, wyjścia z domu i spędzania czasu wspólnie, poznawania nowych osób. Tworzymy i wspieramy lokalne społeczności, grupy i nieformalne organizacje.

W TYM OBSZARZE ZALEŻY NAM NA:

– Klubach –

Zachęcamy do organizowania u nas spotkań klubów i stowarzyszeń, zarówno tych formalnych jak i nieformalnych. Udostępniamy naszą przestrzeń na pokazy, dyskusje, zebrania itp. To szansa na znalezienie innych osób o podobnych pasjach i zainteresowaniach, szczególnie dla osób samotnych.

– Byciu razem –

W ramach tej inicjatywy dajemy okazje do spotkań. Czas spędzany w naszej przestrzeni w ramach tego projektu to czas na odpoczynek, oderwanie się od technologii, zatrzymanie, chwila uważności i skupienia na swoich emocjach, odczuciach i potrzebach. Zachęcamy do pogrania w karty, gry, wspólnego rysowania, rozmów itp.

– Świętowaniu –

Nie ma nic lepszego, niż wspólne świętowanie. Dlatego nasza przestrzeń może też służyć Wam, jako miejsce do integracji przy okazji obchodzenia różnych uroczystości. To cudowne miejsce na urodziny, kreatywne warsztaty dla klasy z okazji Dnia Nauczyciela, integracyjną imprezę, czy też świąteczne warsztaty dla grupy znajomych.

Jeśli chcesz spędzać więcej czasu poza domem, poszukać odskoczni od pracy, rodziny i domu, potrzebujesz odpoczynku i relaksu – zapraszamy. Jeśli masz dość samotności, chcesz znaleźć nowych znajomych, pobyć w otoczeniu innych, masz potrzebę rozmowy i bycia częścią grupy – Tadam jest dla Ciebie!