Edukatorzy – Ewelina Karólkowska

Jestem żoną fotografa i mamą rocznego malucha, którego staramy się wychowywać
dwujęzycznie. Od kiedy pamiętam zaczytywałam się w książkach. Czytałam wszędzie i kiedy
tylko mogłam, a nawet kiedy nie powinnam.
Duszą bliżej mi do Włoch: uwielbiam dobrą kawę, pizze i wszystko, co włoskie. Jednak w wolnym czasie lubiłam uczyć się nie włoskiego, ale angielskiego. Może szkoda, bo z Włochami trudno dogadać się w innym języku niż ich.

Po szkole, niestety nie wiele miałam styczności z angielskim, aż do momentu pojawinia się
naszego wyczekiwanego bobo na świecie. To dzięki niemu swoję pasję przekułam w pracę,
więc nie czuję, że pracuję.
Chciałam mówić do malucha po angielsku, ale słabo na codzień mi z tym szło. Szukałam
czegoś co, by mi pomogło. Czegoś co, by też mnie trochę rozpędziło w mówieniu. Tak trafiłam na książki Usborne. Pomyślałam sobie, że oprócz kupowania genialnych książek, może spróbuje swoich sił w byciu lokalnym przedstawicielem brytyjskiego wydawnictwa. Tak też się stało i zajmuję się teraz książkami po angielsku: pomagam wybrać, taką która spodoba się dziecku.
Cieszy mnie to, co robię. Czuje się jak ryba w wodzie obracając się wokół moich pasji:
angielskiego i książek. Chcę tę pasję dzielić zwłaszcza wśród mam, ze względu na to jak dużo daje czytanie dziecku każdego dnia, nie mówiąc już ile daje dziecku dwujęzyczność.

Dlatego spodobało mi się dodatkowe zajęcia w Fundacji Tadam, by zaopiekować się książkami, które tam zostały podarowane. Postaram się, by częściej były w użyciu i w Waszych domach. Fajnie, jakby przy okazji wypożyczeń udało się też chwilę spotkać, poznać i zamienić parę słów.
Może to być wspólny czas dla mam, by przyjść z dzieckiem i jemu też pokazać, że
wypożyczanie książek jest fajne. Ale rzecz jasna nie tylko mamy znajdą w biblioteczce Tadam coś dla siebie.
Zapraszam, zobacz jakie książki skradły moje serce. Może i Ty wypożyczysz je z biblioteczki
Fundacji Tadam.

Tu mne znajdziesz:
na FB → https://www.facebook.com/Dwujezycznybobas
Na IG: @dwujezycznybobas → https://www.instagram.com/dwujezycznybobas/

Jeśli chciałabyś wziąć udział w wydarzeniu z udziałem Eweliny – kliknij poniższe oklaski, to dla nas sygnał, że zajęcia takie są Wam potrzebne.