Wydarzenie: „Jak kolorowa panny Krajka”- 23.08.2021

„Drogą pylistą, drogą polną
Jak kolorowa panny Krajka
Słońce się wznosi nad stodołą”

Tak to leciało 😉 Ale co to właściwie jest krajka?Na warsztatach będziemy się uczyć tkania krajek, inaczej pasów, pasmonów, taśm, przy użyciu bardka. Krajka to ludowy wyrób dekoracyjny w postaci wąskiego paska, bardko to proste urządzenie inaczej deseczka tkacka do tworzenia przesmyku.

To zajęcia dla wszystkich, tych, którzy uczestniczyli już w warsztatach tkania krajek oraz tych zupełnie początkujących. Prowadzi je edukator fundacji – Aleksandra Nowakowska.

KIEDY: 23.08.2021 (poniedziałek) godz.18.00-20.00

• WAŻNE :
    • BARDZO CZĘSTO REZERWUJECIE MIEJSCE, NIE DOKONUJECIE DAROWIZNY I NIE PRZYCHODZICIE OSTATECZNIE NA WARSZTATY…. TO BARDZO PRZYKRE, BO MY PRACUJEMY ZA DARMO, CZASAMI DO WARSZTATÓW KILKA GODZIN PRZYGOTOWUJEMY PREZENTACJE LUB MATERIAŁY. UTRZYMUJEMY LOKAL. NIE RÓB TAK, USZANUJ NASZ WYSIŁEK I PRZYJDŹ.
    • pamiętaj, nie odkładaj rezerwacji na ostatni dzień, ponieważ możemy odwołać wydarzenie, gdy będzie za mało chętnych. Info o odwołaniu otrzymują tylko osoby zapisane.