Edukatorzy – Bożena Zarębska

Mam na imię Bożena. Pochodzę z małej miejscowości 90 km od Płocka, gdzie mieszkałam praktycznie przez całe moje życie. Od 5 lat mieszkam w Płocku. Jestem mamą 4 dorosłych już dzieci i babcią 6 wnucząt. Jestem totalnym samoukiem jeśli chodzi o rękodzieło, które towarzyszy mi od zawsze. Można powiedzieć, że urodziłam się z drutami w ręku :), później pojawiło się szydełko, trochę krawiectwo. Jednak odważyłam się rozwinąć skrzydła dopiero po pojawieniu się na świecie mojej 5tej wnuczki – wcześniej wszystkie rzeczy robiłam tylko na użytek domowy lub dla moich dzieci, znajomych, zawsze z tyłu głowy był strach, że komuś może się to nie spodobać, lub po prostu brak czasu związany z prowadzeniem domu i zajmowaniem się dziećmi – córka zatrudniła projektantkę do pomocy przy aranżacji pokoju dla dziecka, zaczęły szukać tekstyliów do pokoju i wtedy pojawił się mój pomysł, że przecież ja bym umiała coś takiego uszyć. Po pierwszej próbie już wiedziałam, że to jest coś co sprawia mi ogromną satysfakcję i radość.


Przypadkowy pomysł okazał się długotrwałą współpracą z dekoratoramator (www.dekoratoramator.pl możecie zobaczyć trochę moich prac w jej projektach), a razem z córką postanowiłyśmy założyć stronę na fb i Instagramie pod nazwą dekofamily ,gdzie mogę pochwalić się tym co robię). 

Każdy wykonany przeze mnie produkt musi mnie zadowalać, dbam o każdy detal i szczegół dlatego czasem poświęcam wiele wieczorów aż znajdę metodę i efekt końcowy, z którego będę zadowolona. Do każdego projektu podchodzę bardzo indywidualnie i wkładam w to co robię całe serce. Bardzo duży nacisk kładę na jakość wykonanych przeze mnie rzeczy, ponieważ chcę żeby służyły komuś długi czas. Ale największą radość sprawia mi wiadomość zwrotna/zdjęcia od osób, dla których te rzeczy szyję. Napędza mnie to do dalszego eksperymentowania i podejmowania nowych wyzwań. 

Parę lat temu postanowiłam spróbować swoich sił w makramie – najpierw próbując sama, później uczestnicząc w szkoleniach. Na chwilę obecną moje makramy wiszą w kilku, jak nie kilkunastu domach. 

Zaryzykowałam pokazanie większemu gronu swoich talentów i pasji dopiero po 50tce ale uważam, że to jest właśnie mój czas kiedy mogę zrobić coś dla siebie i oddać się w pełni moim pasjom oraz sprawić radość innym moimi produktami. Mam nadzieję, że będę mogła również pochwalić się tym co robię i przekazać Wam trochę mojej wiedzy. Chętnie służę pomocą  :).

Jeśli chciałabyś wziąć udział w wydarzeniu z udziałem Bożeny – kliknij poniższe oklaski, to dla nas sygnał, że zajęcia takie są Wam potrzebne.

4 uwagi do wpisu “Edukatorzy – Bożena Zarębska

  1. Pingback: Wydarzenie: „Zaplątany klub”- 17.06.2021 – Fundacja Rozwoju Tadam

  2. Pingback: Wydarzenie: Makramowe kwietniki – 26.07.2021 – Fundacja Rozwoju Tadam

  3. Pingback: Wydarzenie: Szydełko i włóczka- 29.07.2021 – Fundacja Rozwoju Tadam

  4. Pingback: Wydarzenie: Szydełko i włóczka- 16.09.2021 – Fundacja Rozwoju Tadam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s