Baza Płockich Twórców

Powszechnie wiadomo, że najbardziej cenionymi przedmiotami są te wytworzone ręcznie, wykonane z najlepszych materiałów, z należytą starannością. Nie da się nie docenić ich uroku. Walory artystyczne, unikalny charakter, niepowtarzalny wygląd oraz wartość sentymentalna rękodzieła czyni je czymś wyjątkowym i cennym, szczególnie w porównaniu z masowo produkowanymi rzeczami, od których uginają się półki sklepowe. Aby upowszechniać rękodzieło i promować lokalnych twórców, tworzymy BAZĘ PŁOCKICH TWÓRCÓW.

Rękodzieło to przedmiot wykonany ręcznie. Może posiadać wartości użytkowe, walory artystyczne i estetyczne lub motywy typowe dla kultury, w której powstał. Rękodziełem jest zarówno kowalstwo artystyczne, wykonywanie biżuterii czy mozaik, ceramika, gobeliny, koronki, serwety, grafika, obrazy, pamiątki, rzeźby, kosze wiklinowe, dzbany oraz wszelkie inne produkty wykonane ręcznie.
Rzemiosło definiowane jest jako drobna wytwórczość o charakterze przemysłowym, obejmująca wykonywanie i naprawianie przedmiotów codziennego użytku głównie techniką ręczną z wykorzystaniem prostych narzędzi i maszyn. Cechą charakterystyczna rzemiosła jest niewielka skala i rozmiar ograniczający się zazwyczaj do usług prowadzonych przy własnych gospodarstwach domowych. Według definicji Ogólnopolskiego Cechu Rzemieślników Artystów: „Rzemiosło artystyczne, określane również jako sztuka użytkowa, zajmuje się wytwarzaniem przedmiotów użytkowych o wysokich walorach estetycznych. Są to przedmioty wykonywane w warsztatach rzemieślniczych, z najlepszych materiałów, z użyciem tradycyjnych, przeważnie ręcznych, technologii, przez najlepszych mistrzów rzemiosła, w pojedynczych egzemplarzach lub w małych seriach, często na indywidualne zamówienia. „

Trudno jest wymienić wszystkie gałęzie rękodzieła, jest niezwykle dużo sposobów na własnoręczne wykonywanie produktów:

RZECZY WYTWARZANE Z PAPIERU (np. origami, scrapbooking, quilling, wycinanki, kwiaty z bibułki, itp.)

DECOUPAGE

RZEŹBA W DREWNIE

WIKLINIARSTWO

LEPIENIE I MODELOWANIE (masa solna, porcelana na zimno, modelina, specjalne masy plastyczne, i inne)

GARNCARSTWO

CERAMIKA

ZDOBIENIE SZKŁA

WITRAŻE

WYKONYWANIE PRZEDMIOTÓW Z WŁÓCZKI (na szydełku lub na drutach i innych)

MAKRAMA

SZYCIE (zabawek, dekoracji, indywidualnych kolekcji ubrań, toreb, akcesoriów. itp)

HAFT

KALETNICTWO

RYMARSTWO

TAPICERSTWO

TKACTWO

BIŻUTERIA

I INNE……

Jeżeli jesteś rękodzielnikiem i działasz w rejonie Płocka oraz okolic, posiadasz swój dorobek artystyczny, prowadzisz sprzedaż swoich dzieł i chcesz się pokazać – wypełnij poniższe zgłoszenie. Promujemy lokalnych twórców w naszej siedzibie oraz mediach internetowych, to dla Ciebie darmowa okazja do reklamy i szukania nowych odbiorców Twojej sztuki.

Przeanalizujemy Twoje zgłoszenie i skontaktujemy się z Tobą aby opowiedzieć, co możemy wspólnie zrobić!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s