MAMY CZAS

Dla niektórych macierzyństwo to najpiękniejszy czas w życiu, dla innych to okres trudny i wymagający, ale dla każdego to czas wyjątkowy. Będąc w ciąży kobiety często obawiają się wielu rzeczy: porodu, opieki nad maleńkim noworodkiem, uczuć jakie pojawią się po porodzie. Często potrzebują szczerej rozmowy o tym co czują, o tym jak zmienia się ich relacja z partnerem oraz bliskimi, o zmianach w swoim ciele…. Tuż po porodzie wątpliwości i pytań pojawia się jeszcze więcej, o opiekę nad dzieckiem, jego prawidłowy rozwój, odżywianie, codzienne czynności. I nawet gdy dzieci rosną i stają się przedszkolakami, idą do szkoły, wchodzą w wiek nastoletni wciąż uczymy się roli matki, bo na naszej drodze wyrastają nowe problemy.

DZIAŁANIA FUNDACJI W RAMACH TEJ INICJATYWY:

Działania fundacji w ramach inicjatywy „Mamy czas” koordynuje Aleksandra Nowakowska . Spodziewajcie się super wydarzeń, bo tworzymy tu dla was swego rodzaju KLUB KOBIET W CIĄŻY I MAM. Zaglądajcie do nas tak często, jak się da!! ❤❤❤

Aleksandra Nowakowska – Mama, doula, hipnodoula (instruktorka porodu w głębokim relaksie), pedagożka wieku dziecięcego z kilkunastoletnim doświadczeniem, żona, kobieta.Jako pierwsza (i na razie jedyna w Płocku i okolicy) proponuje kobietom bardzo wspierające świętowanie ‚Mommy shower’ (alternatywa dla baby shower) ❤ oraz relaksujące otulanie w szale, czyli masaż zamykający Cerrada ❤Ma za sobą wspaniałe doświadczenia 2 porodów: 1go w szpitalu oraz 2go, bardzo świadomego, w domu ❤ I stąd wzięło się jej zainteresowanie tematyką okołoporodową.Prowadzi stronę na fb Łono natury – mama doula pedagożka, czyli troska, wsparcie i uważność na drugą kobietę, połączyło wszystkie aspekty jej życia niczym puzzle. Ma poczucie, że robi coś bardzo ważnego, że towarzyszy kobiecie w okresie jej życia, którego wagę nie sposób przecenić! Chce budzić w kobietach MOC, dać im poczucie sprawczości w porodzie i kompetencji w rodzicielstwie.Promuje również karmienie piersią, chustonoszenie, rodzicielstwo bliskości, pełne miłości i szacunku podejście do małego człowieka od samego początku jego istnienia. Razem z Ewa Woźnicka prowadzą płocką grupę wsparcia laktacyjnego Mlekoteka .Uczy m.in. jak komunikować się z Maluszkami „po tej stronie brzuszka”, pokazuje, jak urządzać dziecięce przestrzenie (pokoiki, kąciki), co dla dziecka WYBIERAĆ, ABY WSPIERAĆ.Do tego jest trochę eko-świrką 😉 Minimalizm, nowoczesne pieluchy wielorazowe, kubeczki menstruacyjne, naturalne kosmetyki DIY? Nie są jej obce.Pasjonuje się ponadto kobiecymi kręgami, odtwórstwem historycznym X wieku i gimnastyką słowiańską.Wrażliwa, ciepła, opiekuńcza, otuli Cię i wyciszy.

Kontakt: tel. 504913857

Co robimy?

„KOŁO MACIERZYŃSTWA” to inicjatywa skierowana do kobiet planujących macierzyństwo, ciężarnych oraz młodych matek. Aby je integrować ze sobą, tworzymy wydarzenia, których tematy dotyczą różnych zagadnień z obszaru macierzyństwa. Eventy mają charakter luźnych warsztatów ze specjalistami, ale ich główną ideą jest dzielenie się doświadczeniami, wątpliwościami, szukanie drogi dla siebie. Dlatego nie są to typowe wykłady, a spotkania w kręgu, w przyjaznej atmosferze, bez tematów tabu. Dzięki temu kobiety mogą otwierać się przed innymi, nie czuć stresu lub wstydu, nie być skrępowane instytucjonalnym charakterem miejsca (jak poradnia czy przychodnia).

W ramach tej inicjatywy organizujemy warsztaty o tematyce:

• przebieg ciąży i porodu – mentorem spotkania jest położna ,
  • opieka nad noworodkiem – mentorem jest neonatolog
  • karmienie piersią – mentorem jest certyfikowany doradca laktacyjny
  • wsparcie i przygotowanie do porodu – mentorem jest doula
  • chustonoszenie – mentorem jest certyfikowany Doradca chustowy
  • pieluchowanie wielorazowe – mentorem jest certyfikowany doradca
  • świadome macierzyństwo – mentorem jest neurocoach
  • pogaduchy – czyli luźne spotkania w czasie których można po prostu rozmawiać o wszystkim.

Kładziemy nacisk na atmosferę spotkań. Bardzo ważnym ich elementem jest zacieśnianie więzów, tworzenie się relacji pomiędzy uczestniczkami i przenoszenie tych znajomości w sferę prywatną.

Dlaczego?

Działając w obszarze tego projektu chcemy stworzyć młodym matkom oraz kobietom planującym dzieci bezpieczne miejsce do wymiany doświadczeń i zadawania pytań, dzielenia się wiedzą ale też błędami i potknięciami. Chcemy dawać wiedzę, aby były jak najbardziej świadome, aby czuły wzajemne wsparcie i akceptację. Pewność siebie, świadomość procesu w którym jesteśmy, pozytywne postrzeganie siebie to bardzo ważne elementy dla macierzyństwa.

Dążymy do tworzenia społeczności, relacji które będą trwałe i przeniosą się także w inne obszary życia, nie ograniczą się do wydarzeń w fundacji.

Nasze cele statutowe w ramach tej inicjatywy:

1. działalności na rzecz rodziny, macierzyństwa, rodzicielstwa, upowszechniania i ochrony praw dziecka,
  2. działalności na rzecz równych praw kobiet i mężczyzn,
  3. działalność zmierzająca do rozwoju wspólnot i społeczności lokalnych oraz rozwijanie kontaktów społecznych