KRĄG KOBIET

W dzisiejszym świecie obserwujemy rozluźnienie relacji międzyludzkich i więzów międzypokoleniowych. Według psychologów przynależność do grupy daje wsparcie i poczucie sensu w życiu, podnosi samoocenę i wpływa na jakość życia. Pozbawieni tych korzeni i silnych, wzmacniających relacji z bliskimi, tracimy więc nasz potencjał.

Do tego żyjemy zbyt szybko, często w ogromnym w stresie. Coraz częściej nadmiar obowiązków, zwłaszcza zawodowych, przyczynia się do wyczerpania emocjonalnego, intelektualnego i fizycznego. Złe nawyki żywieniowe, brak czasu na odpoczynek i relaks, brak możliwości rozładowania stresu to prosta droga do pojawienia się poważnych problemów emocjonalnych. Jakże często zdajemy sobie sprawę, że utknęliśmy w pracy, która nas nie cieszy, że wyzwania zawodowe nas wyczerpują, przygniatają nas obowiązki domowe i rodzicielskie i nie jesteśmy w stanie się z tej sytuacji wyrwać.


Co robimy?

Budujemy społeczności kobiet w różnym wieku, z różnych środowisk oraz o różnym statucie społecznym. Ideą inicjatywy jest utworzenie grup przekrojowych przez całe społeczeństwo, a więc udział osób młodych oraz seniorów skupionych wokół młodych matek.

Taka społeczność ma za zadanie łączyć ze sobą kobiety pozornie zupełnie inne, nie mające ze sobą nic wspólnego. Dajemy przestrzeń, aby kobiety w grupie wzajemnie uczyły się od siebie, dzieliły własnymi doświadczeniami i swoim potencjałem, aby stanowiły dla siebie wsparcie i pomoc w realizacji potrzeb. Wychodzimy z założenie, że każdy ma w sobie ogromny potencjał, czasami trzeba go tylko odkryć albo docenić. Często nie doceniamy swoich umiejętności, zaniżamy ich wartość zamiast czynić atutem.

W ramach tej inicjatywy stawiamy na tworzenie cyklicznych wydarzeń, które mogą być napędem do zmiany, rozwoju lub odkrywania nowych dróg. Chcemy pokazać kobietom nowe obszary, nowe drogi, dzięki którym odkryją w sobie zupełnie nowe moce i zainspirują się do działania. W ramach projektu organizujemy

  • grupowe warsztaty o charakterze kulturalnym i oświatowym skierowane do kobiet w każdym wieku
  • warsztaty rozwojowe prowadzone przez specjalistów i terapeutów,
  • spotkania z doradcami (ds. zdrowia, urody, wizerunku, itp),
  • eventy o charakterze rozrywkowym (pokazy sztuki, wykłady, prelekcje, spotkania tematyczne itp)

Dlaczego?

Na skutek budowania silnych relacji międzyludzkich, kobiety mogące liczyć na wsparcie innych, mające poczucie przynależności do grupy, będą w zdecydowanie lepszej kondycji psychicznej i emocjonalnej. Dużo łatwiej jest zapobiegać niż leczyć, dlatego chcemy wspierać zanim pojawią się problemy. Dzięki spotkaniom rozwojowym wspieramy kobiety w odkrywaniu swoich mocy, w budowaniu swojej silnej pozycji społecznej i zawodowej. Dzięki temu zmniejszają się różnice pomiędzy płciami, silne kobiety stawiają na swoim, walczą o przynależne im prawa, odważnie wkraczają w męskie sfery i łamią stereotypy.

Dążymy do aktywności w podejmowaniu działań, do podniesienia wiary w swoje możliwości i odkrycia mocnych stron. Proponowane formy aktywności w ramach projektu są formą odpoczynku i relaksu, pomagają radzić sobie ze stresem.


MASZ POMYSŁ NA ORGANIZACJĘ SPOTKANIA W RAMACH TEJ INICJATYWY? NAPISZ DO NAS. MOŻE WSPÓLNIE ZORGANIZUJEMY WYDARZENIE, NA KTÓRYM ZAPREZENTUJESZ SWOJE HOBBY, PODZIELISZ SIĘ WIEDZĄ LUB PASJĄ.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s